Szkolenia Photoshop

Autorskie Szkolenia Photoshop

Moje doświadczenie obejmuje ponad 8 lat pracy z programem Adobe Photoshop i Lightroom. Sam nieustannie się szkolę i zdobywam doświadczenie. Wśród moich szczególnych zainteresowań są: kalibracja i zarządzanie barwą oraz retusz i praca na warstwach. Wielokrotnie miałem potrzebę obróbki polegającej na pozbyciu się niechcianych cech i elementów zdjęcia. Bardzo często źródłem tych potrzeb były oczekiwania klientów – stąd konieczność wysokich standardów pracy. W ramach szkolenia z programu Photoshop dzielę się z uczestnikami swoimi doświadczeniami. Szkolenie odbywa się zazwyczaj w formie sześciu 3-godzinnych spotkań z własnymi komputerami uczestników. Na pierwszym (bardziej teoretycznym) spotkaniu wprowadzam w niezbędne zagadnienia teorii i zarządzania barwą. Na kolejnych spotkaniach (modułach) wielokrotnie nawiązuję do tej wiedzy. Rozpoczynamy od podstawowych operacji typowych dla każdego fotografa a kończymy na skomplikowanych retuszach i wielowarstwowych montażach. Ćwiczenia które stosuję wynikają z moich własnych doświadczeń i konieczności rozwiązania typowych dla fotografa problemów!

Spotkania są otwarte na dyskusje i własne doświadczenia uczestników. Kolejne moduły (zazwyczaj w cyklu 2-tygodniowym) nawiązują do materiału z zajęć poprzednich, pozwalając na szybką powtórkę poznanych metod. W szkoleniu może uczestniczyć od 4 do 8 osób. Zajęcia odbywają się w kameralnej sali wyposażonej w łazienkę i kącik kawowy. Istnieje możliwość organizacji szkolenia w innym trybie i dowolnym mieście w Polsce. Prowadzę też szkolenia indywidualne lub 2-3 osobowe (zawsze wychodzi taniej) u klienta z dowolnie wybranego zagadnienia w zakresie obróbki zdjęć. Wystarczy do mnie napisać.

Szkolenia Photoshop

Program szkolenia

 • moduł 1 / podstawy pracy z obrazem cyfrowym: wprowadzenie do systemu Mac OS (jeśli potrzebne), zarys historii Photoshopa, typowe problemy z różnicą w kolorach pomiędzy plikiem a odbitką, przestrzenie barwne (dowiesz się wreszcie którą z nich ustawić w aparacie!), korzystanie z wzorników kolorystycznych, przygotowanie Photoshopa do własnych oczekiwań i zwiększenie jego wydajności, pokażę Ci też dlaczego warto mieć skalibrowany monitor!
 • moduł 2 / podstawowe operacje na zdjęciach: otwieranie i zapisywanie plików, najlepsze formaty, kompresja, anty-aliasing, prostowanie horyzontu i architektury, zwiększanie kontrastu, nasycenia barw, umiejętne ostrzenie, dodatkowo: rozdzielczości do wyświetlania i drukowania, kadrowanie, praca z warstwami, krzywe i poziomy, automatyzacja pracy
 • moduł 3 / zaawansowana praca ze zdjęciami: narzędzia selekcji (lassa, różdżka, szybka selekcja, krzywa Beizera), praca z kolorem i bez niego, zaawansowana praca na warstwach (maski, warstwy korekcyjne, filtry i kanały)
 • moduł 4 / utrwalenie wiedzy i ćwiczenia zaawansowane: stosowanie wszystkich poznanych technik, praktyczne ćwiczenia bazujące na konkretnych problemach z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w codziennej pracy, ponadto: montaż wizualizacji z kilku zdjęć, fotografia w reklamie i codziennych zastosowaniach
 • moduł 5 / retuszowanie zdjęć: czyszczenie plam i zabrudzeń, podmiana tła i obiektów, usuwanie zbędnych elementów, narzędzia retuszu: narzedzia selekcji, stempel, pędzel korekcyjny, łatka i inne
 • moduł 6 / retusz osób: film „Dove evolution” i dyskusja o granicy której sięga retuszowanie osób, wpadki z Photoshopem (czyli czego nie należy robić retuszując ludzi), korekcja barwy skóry, usuwanie niedoskonałości twarzy, wybielanie zębów, usuwanie efektu czerwonych oczu i zwiększanie ich wyrazu, poprawa figury, powiększanie piersi i wiele więcej ;-)

Potwierdzeniem nabytych umiejętności jest certyfikat ukończenia kursu.

Szkolenia Photoshop Kraków

Koszty i świadczenia

Termin: (wtorek) 18 lutego 2014 godz. 18:00-21:00, kolejne terminy ustalane wśród uczestników zajęć

Miejsce: Studio Mogilska, ul. Mogilska 16 w Krakowie

Zapisy: wypełnij formularz i dołącz potwierdzenie przelewu

Koszt uczestnictwa obejmuje:

 • udział w szkoleniu (18h zegarowych)
 • materiały szkoleniowe
 • komfortowe stanowisko pracy z własnym laptopem
 • dostęp do kącika kawowego i toalety
 • opiekę trenera w czasie szkolenia i kontakt mailowy po nim
 • certyfikat uczestnictwa

Szkolenia Photoshop Kraków

Opinie uczestników

Masz wątpliwości? Oto opinie osób, które szkolenie już ukończyły:

Dobry kontakt z wykładowcą :) Wiedza pomocna przy pracy nad zdjęciami.

Anonim

Bardzo profesjonalne, rzetelne, konkretne.

Piotr

Dobre wprowadzenie do działań w Photoshopie, które motywuje do dalszego w nim działania.

Adam

Warto skorzystać z tego kursu, bo za niewygórowaną cenę można naprawdę sporo z niego wynieść. (…) Kurs jest uporządkowany, podzielony na bloki tematyczne, w sposób uporządkowany prowadzony. Prowadzący potrafi indywidualnie podejść do każdego kursanta, biorąc pod uwagę umiejętności, tempo opanowywania materiału i potrzeby każdego. Dlatego też chętnie odpowiada na pytania i cierpliwie tłumaczy niejasności. A wszystko odbywa się w sympatycznej atmosferze:) Polecam.

Agnieszka

Zapisz się!

Niniejszy program szkolenia Photoshop dla fotografów jest autorskim opracowaniem i pozostaje własnością Pawła Sudera. Opracowanie jest chronione prawami autorskimi i może być realizowane podczas szkoleń, kursów lub seminariów wyłącznie przez jego właściciela.

Podziel się wrażeniami!

komentarzy/e