Młyn Ziarno – lofty, Kraków

Młyn na Zabłociu powstał w 1919 roku nad  Wisłą,  blisko Starego Miasta. W następnych latach rozbudowano go do trzech pięter. W latach 20. XX wieku powstały przy młynie nowoczesna piekarnia, waga pomostowa, sklep zakładowy oraz budynki administracyjne. W 1940 roku dobudowano czwarte piętro, wzniesiono nowe silosy zbożowe oraz uruchomiono nową linię technologiczną. Po wojnie młyn przejęło państwowe przedsiębiorstwo. W połowie lat 50. dobudowano następne kondygnacje i nowy silos. Młyn Ziarno jako Polska Wytwórnia Chleba Zdrowia i Młyn Walcowy przestały działać w 2002 roku, pozostawiając ciekawą bryłę architektoniczną z mnóstwem inspirujących detali konstrukcyjnych.

Specyfika budynku młyna pozwoliła na oryginalne rozwiązania architektoniczne, a wykorzystanie elementów metalowych konstrukcji, zabytkowych filarów, sklepień czy nietypowych okien – na stworzenie wnętrz o wyjątkowym klimacie. Połączenie starej cegły i drewna z metalem niejednokrotnie zachwyca  modernistycznymi formami i wywiera niezapomniane wrażenie. Urok przeszłości i stylistyka loftów przeplatają się oczywiście z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi pozwalającymi na uzyskanie wysokiego komfortu mieszkania i niebanalnego luksusu.

W 6-piętrowym budynku z 2 nowoczesnymi windami powstało 57 mieszkań: jednopoziomowych, 2-poziomowych, typu penthouse – wszystkie z charakterystycznymi otwartymi przestrzeniami i oryginalnej stylistyce, wykończone w standardzie „pod klucz”. Na parterze znajduje się 6 lokali komercyjnych, przeznaczonych na wysokiej klasy usługi. Lokale mieszkalne posiadają tarasy i balkony, a na dachu znajduje się dostępny dla wszystkich mieszkańców zielony taras, z którego można oglądać przepiękną panoramę starego miasta, Wisłę, krakowskie kopce, a nawet Tatry. Budynek wyposażony jest w telewizję kablową, sieć internetową i telefoniczną. W holu wejściowym znajduje się recepcja z 24-godzinną obsługą i ochroną. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje duży parking naziemny oraz 2-poziomowy garaż podziemny. Cały obiekt jest monitorowany.

źródło: loftykrakow.pl


Zdjęcia wnętrz i architektury

Ta strona jest efektem wykonania zdjęć loftów w Młynie Ziarno, Kraków. Sprawdź moje portfolio aby obejrzeć wszystkie zdjęcia wnętrz z Krakowa, Warszawy, Katowic, Gdańska i Wrocławia. Jeśli Twoja firma potrzebuje zdjęć wnętrz firmy, biura, hotelu, apartamentu lub jesteś projektantem/architektem i potrzebujesz fotografa, który wykona zdjęcia wnętrz dla swojego projektu – napisz do mnie. Posiadam bogate doświadczenie w zakresie fotografii dla firm, co potwierdzają referencje udzielone mi m.in. przez: Warsaw Design Apartments, Friendly Inn w Katowicach i Krakow Lofts.

Moi klienci wysoko oceniają wykonane dla nich zdjęcia wnętrz. Większość z nich ceni sobie współpracę przede wszystkim za dobrą komunikację i zrozumienie potrzeb, osiągnięte efekty, wysoką jakość w rozsądnej cenie i sprawną realizację.Pracuję dla nich, realizując ciekawe projekty jako sprawdzony fotograf wnętrz. Zapraszam do współpracy!

Podziel się wrażeniami!

komentarzy/e