Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos”

Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” – w 1896 r. rozpoczęto w Łodzi budowę rozlewni wódek czystych i spirytusu butelkowanego, którą uruchomiono w 1902 roku. W latach 1919-1926 wytwórnia była czasowo użytkowana przez Monopol Tytoniowy. W 1926 roku w ramach Państwowego Monopolu Spirytusowego uruchomiono ponownie produkcję wódki czystej, a także jeden stół do ręcznego rozlewu denaturatu. Od 1927 roku zakład był czynny pod nazwą Państwowej Wytwórni Wódek Nr 14. W roku 1928 dobudowano magazyn gotowych wyrobów. W okresie największej świetności przy ul. Wydawniczej produkowano miesięcznie milion półlitrowych butelek wódek czystych i gatunkowych (m. in. „Delikatesową”, „Klubową”, „Pieprzówkę” i „Prezydenta”). 27 kwietnia 2007 r. z taśmy zeszła ostatnia butelka.

Przedsiębiorstwu zablokowano dostęp do spirytusu niezbędnego do prowadzenia produkcji z powodu długów sięgających 40 mln zł. Od tamtej pory trwają próby sprywatyzowania firmy, której długi dwukrotnie przekraczają wartość samego zakładu.

źródło: polmos.lodz.pl


Łódzkie Zakłady Przemysłu Spirytusowego „Polmos” | fotografia przemysłowa | zdjęcia przemysłowe | fotograf przemysłowy Paweł Suder – realizuje zdjęcia z zakresu fotografii lifestyle, korporacyjnej i dla firm na terenie całej Polski. Po zapoznaniu się z referencjami zapraszam do kontaktu!

Podziel się wrażeniami!

komentarzy/e